فرهنگی و دانشجویی
 

توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور بیرجند ؛

رتبه دوم مسابقات استارتاپ ویکند کسب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ، پنجمین استارت آپ ویکند بیرجند و اولین استارت آپ ویکند دانشگاه بیرجند برگزار شد.
دکتر ناصر ولی پور مطلق مدیر گروه کارآفرینی دانشگاه بیرجند درباره برگزاری اولین استارت آپ دانشگاه گفت : با وجود سقف 100 نفره ظرفیت ثبت نام در بخش اصلی رویداد تعداد 107 نفر از بزرگترین رویداد کارآفرینی استان استقبال کردند.
وی اظهار داشت: تعداد افراد ارائه دهنده ایده های نو، فراتر از انتظار و به 65 نفر رسید. ایده هایی که هر چند نیاز به پرورش و مطالعه بیشتر دارند اما نشان از ذهن خلاق جوانان این خطه از سرزمینمان دارد.
دکتر ولی پور در خصوص ادامه کار تیم ها پس از مراسم افتتاحیه گفت: 12 ایده برتر بر اساس رای شرکت کنندگان در رویداد انتخاب شدند و به تشکیل تیم های کاری خود از بین سایر شرکت کنندگان در رویداد پرداختند.
در مراسم اختتامیه، تیم ها به ارائه جمع بندی تلاش سه روزه خود در حضور داوران پرداختند.
بر اساس نظر داوران تیم دانشگاه پیام نور بیرجند حائز کسب رتبه دوم این مسابقات شد

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برای تیم های برتر خدمات رایگان کارگاهی به مدت 6 ماه و خدمات مشاوره ای ، بیزینس مدل ، مالیاتی، حقوقی و بیمه ای 4 ساعته برای هریک از تیم ها در نظر گرفته است.
شرکت مخابرات استان به تیم اول 50 گیگا بایت، به تیم دوم 40 گیگا بایت و به تیم سوم 30 گیگا بایت اینترنت رایگان هدیه داد.
شتاب دهنده و اسپانسر فنی 3 ایده برتر حوزه IT خدمات سروری به تیم برتر تا سقف 10 میلیون ریال و بن تخفیف نقدی شرکت در دوره های آموزشگاه به ارزش یک تا 4 میلیون ریال توسط مؤسسه دانشجویار اعطا شد.
گفتنی است با استقرار و حمایت از گروه های کاری تشکیل شده ، ایده های نوآورانه ارائه شده تا ورود موفق به بازار تقاضا مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر