فناوری اطلاعات
 
دکتر فراهانی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید اداری و آموزشیدانشگاه پیام نور قزوین خبر داد:
کتب تحصیلی دانشگاه پیام نور بازنگری می شود/ بومی گزینی دانشجو به سلامت اخلاقی دانشگاه افزوده است
دکتر فراهانی گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و کتب تحصیلی این دانشگاه، 200 کتاب تا پایان امسال و 80 درصد منابع در برنامه پنج ساله بازنگری و اصلاح می شود.
دکتر ابوالفضل فراهانی عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش دانشگاه در تربیت نیروهای آینده ساز اظهارداشت: در حال حاضر 840 هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی پیام نور تحصیل می کنند. این دانشگاه با 502 واحد دانشگاهی در داخل کشور و 14 نمایندگی در خارج از کشور به صورت فعال تربیت علمی و پژوهشی جوانان این کشور را بر عهده دارد و تاکنون 800 هزار دانشجو نیز از این مراکز فارغ التحصیل شده اند.
دکتر فراهانی بیان کرد: پذیرش دانشجو به صورت بومی یکی از ویژگی های مهم این دانشگاه است و این رویکرد کمک کرده تا فارغ التحصیلان دانشگاه عموما در محل تحصیل شاغل باشند و پس از تحصیل به همان منطقه خدمت کنند.
وی افزود: بومی گزینی دانشگاه پیام نور به سلامت اخلاقی دانشگاه هم کمک کرده به طوری که در این دانشگاه با کمترین مشکل در مسائل سیاسی و اخلاقی مواجهیم.
یک میلیون و 200 هزار مترمربع فضای آموزشی
وی تصریح کرد: به منظور تامین امکانات لازم برای تحصیل مطلوب تر دانشجویان، خوشبختانه در شرایط کنونی بیش از یک میلیون و 200 هزارمترمربع فضای آموزشی در دانشگاههای پیام نور سراسر کشور ایجاد شده که این کار بستر خوب و آرامی را برای علم آموزی فراهم کرده است.
وی گفت: حدود 600 هزار مترمربع فضای آموزشی و عمرانی نیز در حال ساخت و تکمیل است که امیدواریم 80 درصد این فضاها تا پایان امسال تکمیل شده و آماده بهره برداری شود.
تامین فضای مدیریتی یکی از مهم ترین رویکردهای دانشگاه است
دکتر فراهانی در ادامه در خصوص مهمترین رویکردهای این دانشگاه گفت: تامین فضای مدیریتی دانشگاه از دیگر مسائل مهمی است که مورد توجه است و امروز افتخار داریم اعلام کنیم صد در صد نیاز مدیریتی دانشگاه را از درون خود دانشگاه انتخاب و تامین می کنیم و تقریبا به نیروهای خارج از دانشگاه نیازی نداریم ضمن اینکه کمک کرده ایم تا نیروی متخصص سایر بخشها نیز تامین شود به طوری که در اعضای ارشد دولت و سطوح میانی تامین کننده نیرو هستیم.
کتب قدیمی بازنگری می شود
دکتر فراهانی با بیان اینکه در حال حاضر تمام منابع درسی دانشگاه در حال بازنگری است، گفت: البته با ارزیابی واقع بینانه می بینیم که بسیاری از منابع درسی این دانشگاه مانند منابع سایر دانشگاه های کشور است.
وی یادآور شد: این دانشگاه همانطور که در بخش فرهنگی هیچ گونه محدودیت مالی قائل نیست در ارتباط با تامین منابع درسی نیز چه منابع نوشتاری و چه الکترونیکی حمایت های خاصی را در دستور کار دارد.
توسعه رشته های مهارتی
وی توسعه رشته های مهارتی را از دیگر برنامه های این دانشگاه دانست و یادآورشد: در توسعه رشته ها به رشته های مهارتی که فارغ التحصیلان بتوانند نافع و رافع مشکلات مردم باشند توجه جدی داریم و آن را عملیاتی خواهیم کرد
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر