1401/1/16 سه‌شنبه
سرپرست دانشگاه پیام نور در دیدار با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها :
اهتمام ویژه دانشگاه پیام نور برای تحقق « تولید دانش بنیان اشتغال آفرین»/ لزوم بهره مندی دانشگاه پیام نور از ظرفیت نهاد رهبری برای غنی سازی منابع درسی

.

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه پیام نور و گستردگی این دانشگاه در سراسر کشور گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور در راستای تحقق شعار سال 1401 که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « تولید دانش بنیان اشتغال آفرین» نامگذاری شده است، اهتمام می ورزد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر ابراهیم تقی زاده در دیدار با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ضمن تبریک تقارن بهار طبیعت و حلول ماه مبارک رمضان، رفع دغدغه های اشتغال و کارآفرینی در کشور را یکی از وظایف مهم این دانشگاه دانست و گفت: 36 شرکت دانش بنیان در حال حاضر در مرکز ملی صنایع خلاق دانشگاه پیام نور مستقر است و این دانشگاه در اکثر استانها مراکز رشد را راه اندازی کرده است .
وی بر تداوم و گسترش فعالیت های مراکز رشد و دانش بنیان تاکید کرد و اظهار داشت: تمرکز دانشگاه پیام نور از بدو تاسیس بیشتر در رشته های علوم انسانی بوده است اما با توجه به اقتضائات جامعه در برهه ای این دانشگاه اقدام به راه اندازی رشته های علوم پایه و فنی مهندسی کرده است و در حال حاضر قریب 35 درصد اساتید دانشگاه در این بخش ها مشغول به ارائه خدمات آموزشی هستند.
سرپرست دانشگاه پیام نور از وجود آزمایشگاه های مجهز به بهترین تجهیزات پژوهشی در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: ماموریت ویژه معاونت پژوهشی دانشگاه پیام نور در سال جاری افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و کارآفرینی است تا ضمن گسترش تعامل صنعت و دانشگاه ، بسترهای اشتغال دانش آموختگان را فراهم آورد.
دکتر تقی زاده آمایش رشته ها و ایجاد رشته های جدید را از دیگر اولویت های دانشگاه پیام نور عنوان کرد و  افزود: گسترش رشته های تحصیلی کاربردی و بین رشته ای در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، راه اندازی سامانه ای کارآمد برای برگزاری آزمون های بدون کاغذ و آنلاین  و تقویت نرم افزارهای الکترونیکی از جمله برنامه های این دانشگاه در سال جاری است.
وی از گسترش فعالیت های دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجویان خارجی در سال 1401 خبر داد و اظهار داشت: با کسب مجوز از سوی هیات امنای دانشگاه، مراکز دانشگاه پیام نور در کشورهای لبنان، عراق و سوریه راه اندازی می شود.
دکتر تقی زاده با تاکید بر لزوم تهیه منابع درسی به زبان های عربی و انگلیسی افزود: 7 مرکز استان دانشگاه پیام نور در داخل کشور فرایند کسب مجوز جذب دانشجویان خارجی را طی می کنند و در حال حاضر مرکز تهران دانشگاه پیام نور دارای مجوز جذب دانشجوی خارجی است که امید است در سال جاری بتوانیم با افزایش تعداد دانشجویان خارجی گامی مثبت در جهت انتقال دانش و فرهنگ این مرز و بوم و توسعه دیپلماسی علمی برداریم.
وی همچنین بر لزوم بهره مندی دانشگاه پیام نور از ظرفیت نهاد رهبری برای غنی سازی منابع درسی تاکید کرد و اظهار داشت: از آنجا که دانشگاه پیام نور دانشگاهی منبع محور است، بازنگری ، به روز رسانی و غنی سازی منابع درسی باید در اولویت قرار گیرد تا بتوانیم در رشد و تربیت موثر دانشجویان نقشی بسزا ایفا نماییم.
سرپرست دانشگاه پیام نور از وجود 14 دبیرخانه فرهنگی در استانها خبر داد و  با اشاره به پویایی بیشتر فعالیت های فرهنگی با امکان حضور دوباره دانشجویان در فضای دانشگاه اظهار داشت: این دانشگاه به دنبال تخصیص بودجه ای بیشتر برای گسترش فعالیت های فرهنگی است و با برگزاری جشنواره های متعدد، بسترهای ایجاد نشاط، پویایی و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی را فراهم می کند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر